Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Wybór wentylatora do łazienki to dość trudne zadanie. W tego rodzaju pomieszczeniu, ze względu na jego niewielkie rozmiary i zwykle utrudnioną wentylację powietrza, wentylator jest niezwykle ważnym urządzeniem. Ponieważ każda wolna przestrzeń jest tutaj na wagę złota, idealnie sprawdzą się najmniejsze klimatyzatory łazienkowe o średnicy 100mm, które można znaleźć w tej kategorii.

 

Czym charakteryzuje się wentylator osiowy?

Klimatyzatory różnią się nie tylko niuansami w specyfice, ale przede wszystkim budową, która określa także do jakich zadań będą się nadawać. Obecne w niniejszej kategorii wentylatory osiowe, w porównaniu do klimatyzatorów promieniowych sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak właśnie łazienki, ze względu na nieco mniejszą moc. W zamian jednak otrzymujemy niższy pobór energii oraz oczywiście znacznie mniejszy hałas, również kluczowy w mniejszych przestrzeniach.

 

Specyfika rozwiązań w wentylatorach osiowych

W kategorii łazienkowych wentylatorów osiowych o średnicy 100mm możemy znaleźć szeroki wybór modeli, który powinien zaspokoić potrzeby każdego użytkownika. Całkiem przydatną opcją, zwłaszcza w przypadku łazienek umieszczonych w obiektach niemieszkalnych jest funkcja timera. Pozwala ona ustawić czas, w jakim wyłączy się wentylacja po zgaszeniu światła w pomieszczeniu. Dzięki temu wentylacja ma możliwość lepiej spełniać swoje zadanie. Inną ważną funkcją obecną w niektórych modelach jest regulacja prędkości wentylatora, która umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do potrzeb i warunków zewnętrznych.

 

Łazienka jako pomieszczenie o szczególnych potrzebach

Ze względu na specyfikę łazienek jako pomieszczeń, gdzie zbiera się dużo wilgoci, a wentylacja jest utrudniona, wentylatory grają pierwsze skrzypce w kwestii bezpieczeństwa i komfortu przebywania w danym miejscu. Dobrze jeśli wentylator zapobiega tzw. ciągowi wstecznemu, który jest częstym zjawiskiem polegającym na powrocie zużytego powietrza do pomieszczenia. Jeśli chodzi o wilgoć i co za tym idzie ryzyko porażenia związane z pracą urządzeń elektrycznych, akumulatory łazienkowe są często niskonapięciowe, minimalizując to zagrożenie.

 

Nie tylko kwestie techniczne

Nie można zapomnieć, że łazienka coraz częściej przestaje być pomieszczeniem czysto użytkowym i modny staje się gustowny jego wystrój. Niewielki wentylator ścienny łazienkowy w jasnym kolorze dobrze wtapia się w otoczenie i nie wymaga dodatkowego maskowania. Może być zastosowany w modnych minimalistycznych stylach wystroju, a jego cicha praca zwiększając znacznie komfort, pozostanie niemal niezauważona. To dyskretne urządzenie pozwala usunąć nadmiar wilgoci, nieprzyjemne zapachy i zapewnia bezpieczną cyrkulację powietrza. Łatwość montażu i mały rozmiar sprawiają, że produkty obecne w tej kategorii sprawdzą się nawet w bardzo niewielkich łazienkach!

<textarea id="BFI_DATA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl