Producent
Cena
-
Cena: ZŁ
Na rynku dostępne są dwa rodzaje wentylacji: grawitacyjna, a także mechaniczna. Grawitacyjna określana mianem tradycyjnej, odbywa się przez okna, nieszczelne drzwi, a także kominy. W przypadku tego rozwiązania do mieszkania dostaje się świeże, lecz zimne powietrze. Jest to niezwykle uciążliwe zwłaszcza zimą. Inaczej jest w przypadku wentylacji mechanicznej, której sercem jest rekuperator. To dzięki niej mieszkańcy domu przez cały rok mogą cieszyć się świeżym i ciepłym powietrzem. Liczba zalet wentylacji mechanicznej jest tak duża, iż każdego roku decyduje się na nią coraz więcej mieszkańców naszego kraju.
Czym jest rekuperacja?
Rekuperacja jest energooszczędną wentylacją pomieszczeń. Polega na dostarczeniu świeżego powietrza z zewnątrz oraz oddanie do środowiska powietrza zanieczyszczonego, które zawiera duże ilości dwutlenku węgla. Powietrze, które zostaje wtłoczone do budynku zostaje przefiltrowane i ogrzane. W ten sposób usuwane są z niego większe zanieczyszczenia i kurz. Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. W związku z tym, sezon grzewczy w naszym kraju może trwać nawet dziewięć miesięcy. Rekuperacja pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, jakie ponosi każde gospodarstwo domowe.
Złożenie zamówienia – etapy
Złożenie zamówienia należy rozpocząć od podania metrażu domu. Następnie dokonać płatności. Tylko w ten sposób klient zyskuje gwarancję, iż jego zlecenie zostanie zrealizowane. Po dokonaniu płatności klient zobowiązany jest do przesłania drogą elektroniczną dokumentacji dotyczącej konstrukcji domu, mowa tutaj o zrzutach budynku. Tylko w ten sposób projektant będzie wiedział, jakie rozwiązania okażą się najlepsze dla danego projektu. Projektant po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji, skontaktuje się z klientem i ustali wszelkie szczegóły dotyczące projektu. Po upływie siedmiu dni roboczych gotowy projekt, zawierający wszystkie uwagi klienta zostaje odesłany drogą mailową.
Jakie elementy zawiera przygotowany przez specjalistę projekt rekuperacji?
Każdy projekt wykonany dla wentylacji o przekroju przewodu 50 mm lub 75 mm, zawiera jej szkic, wraz z listą oraz wyceną przykładowych materiałów, które pozwalają wykonać wentylację. Każdy projekt tworzony jest zgodnie z normami wentylacyjnymi i budowlanymi w naszym kraju. Nie ma możliwości stworzenia projektu, który opierałby się o normy z innych krajów. Dodatkowo na życzenie klienta projektant może dostarczyć za pośrednictwem kuriera projekt z pieczęciami do urzędu. Niezwykle ważne, aby przed przystąpieniem do pracy projektanta ustalić wszelkie szczegóły dotyczące projektu.
Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z nanoszeniem poprawek.
Kontakt z klientem odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Jest to komfortowe rozwiązanie umożliwiające szybki przepływ informacji, zarówno dla klienta, jak i projektanta. Pominięcie kontaktu bezpośredniego pozwoliło zmniejszyć koszt projektu, a także czas jego realizacji. Przygotowanie szczegółowego, indywidualnego, dostosowanego do konkretnego budynku projektu rekuperacji kosztuje kilkaset złotych. Kwota ta zmienia się w zależności od metrażu budynku, a także liczby poprawek do przygotowanej wizji projektanta. Wielkości budynków podane są w widełkach, co pozwala na oszacowanie wielkości konstrukcji, a także wycenę. Każdy klient ma do wyboru opcję odnoszącą się do wielkości poprawek, które pragnie nanieść na projekt. W zależności od tego, którą z opcji (duża, mała poprawka) cena realizacji również ulega zmianie.