
Instalacja wentylacyjna składa się z wielu elementów, m.in. ze skrzynki rozprężnej, której zadaniem jest rozprężanie nawiewanego powietrza. W ten sposób zmniejsza się prędkość powietrza przepływającego przez nawiewniki. Czym jest skrzynka rozprężna Groundtherm? Dlaczego Groundtherm to innowacyjne rozwiązanie? Jakie zalety Ventiflex Plus możemy wyróżnić? Gdzie się sprawdzi i jakie ma zastosowanie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Czym jest skrzynka rozprężna Groundtherm?
Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat skrzynki rozprężnej Groundtherm, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czym ona tak właściwie jest. Otóż jest to element, który razem z nawiewnikiem i anemostatem stanowi zwieńczenie wentylacji mechanicznej. Zadaniem skrzynki Groundtherm jest wyhamowanie powietrza, które do niej wpływa. Dzięki temu zwolnieniu i stabilizacji przepływu przez nawiewnik lub anemostat instalacja działa znacznie ciszej. Składa się ona z modułu bazowego, dekla pełnego, króćca z klipsem, króćca pod anemostat i zaślepki.
Dlaczego Groundtherm to innowacyjne rozwiązanie?
Nowoczesne budownictwo wymaga sprawnego, jednocześnie wydajnego systemu wentylacji. Wymaga się od niego, że będzie gwarantował wysoką jakość powietrza niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Do takich systemów możemy zaliczyć wentylację mechaniczno-wywiewną, która cieszy się coraz większą popularnością. Czynniki, takie jak chociażby stężenie dwutlenku węgla, wilgotność powietrza w którym przebywamy, temperatura, pył, roztocza, zarodniki i kurz, odpowiadają za komfort naszego życia i samopoczucie. Specjaliście twierdzą, że nieprawidłowo działająca wentylacja w naszym domu zwiększa prawdopodobieństwo powstania wilgotności. Konsekwencją tego jest zagrzybienie ścian, co może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Aby wyeliminować takie zagrożenie, powinniśmy zadbać o skuteczną wentylację, która będzie sprawnie działać w każdych warunkach.
Gdzie sprawdzą się system Ventiflex Plus?
Do wentylacji mechanicznej coraz częściej wykorzystywany jest system Ventiflex Plus. Charakteryzuje się innowacyjnością, bowiem z 11-tu elementów możliwe jest stworzenie całościowej skrzynki rozprężnej lub rozdzielacza. Co ciekawe, liczba króćców przyłączeniowych może być dowolna. Wcześniej wspomniany system można dość łatwo schować w wylewkach lub stropach, a także ukryć pod tynkiem, w zależności od indywidualnych preferencji. System Ventiflex Plus w sposób szczególny zalecany jest do jednorodzinnych domków- w takowych istotna jest bowiem estetyka. Składa się on z jedenastu modułów wykonanych z plastiku, które cechują się uniwersalnością. Za ich pośrednictwem jesteśmy w stanie stworzyć niemalże dowolną skrzynkę rozprężną, poświęcając przy tym około minutę swojego czasu.
Jakie zalety niesie ze sobą Ventiflex Plus?
Nie bez powodu system Ventiflex Plus cieszy się tak dużą popularnością. Otóż rozwiązanie to niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim jest on gwarancją maksymalizacji higieny. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Okazuje się, że zarówno kształtki, jak i kanały systemu są skutecznie zabezpieczone przed rozwijaniem się bakterii, pleśni i grzybów. Jak powszechnie wiadomo, jest to dość duży problem dla zdecydowanej większości przypadków pozostałych systemów wentylacji. Dzięki temu poszczególne elementy zachowują czystość, co oznacza, że dostarczane powietrze jest zdrowe i świeże. Kolejną zaletą jest ponadprzeciętna wytrzymałość mechaniczna, która dla części konsumentów jest kluczowa.
Nie w sposób nie wspomnieć o wysokim poziomie izolacji. Okazuje się bowiem, że Ventiflex Plus to nie tylko doskonała izolacja akustyczna, ale także cieplna, w konsekwencji stosowanie izolacji piankowej nie jest obowiązkowe. Nie musimy obawiać się także korozji- poszczególne elementy wykonane są z wysokiej jakości plastiku. Dodatkowo Ventiflex Plus charakteryzuje się łatwym montażem na wcisk. Mała średnica kanałów sprawia, że system z powodzeniem może być instalowany pod wylewkami lub nad podwieszanym sufitem.
Sprawdź naszą ofertę: