Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Jak wygląda wycena instalacji wentylacji domu jednorodzinnego?
Jak wygląda wycena instalacji wentylacji domu jednorodzinnego?

Projekt wyceny instalacji wentylacji domu jednorodzinnego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wszystko dlatego, że na całość takiego projektu składają się różnorodne elementy. Wiele z nich jest uzależnionych od indywidualnego projektu budynku, rozmieszczenia pomieszczeń, powierzchni i tym podobne. Warto więc zwrócić się do specjalistycznej firmy właśnie o wykonanie wyceny wentylacji, tak aby mieć pewność, ile zapłacimy za instalację do swojego domu.

Jak wykonuje się projekt wyceny instalacji wentylacji w domu jednorodzinnym?

Aby wykonać dobrą i rzetelną wycenę instalacji wentylacji domu jednorodzinnego, na samym początku należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze - to, czy dom jest parterowy, czy też piętrowy. Po drugie - jaką ma powierzchnię oraz kubaturę. Po trzecie - ile osób go zamieszkuje. Na samym końcu istotne jest też to, czy nad częścią mieszkalną znajduje się poddasze, z którego nie korzystamy.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie punktów nawiewów powietrza (tak zwanych anemostatów) na rzucie projektu budynku. Pod uwagę należy wziąć między innymi sypialnie, garderobę, gabinety i tym podobne. W pokoju dziennym można również nanieść kilka nawiewów, na przykład dwa. Zwiększona ilość jest związana głównie z większą powierzchnią pomieszczenia i tym, że to w salonie właśnie mieszkańcy najczęściej spędzają najwięcej czasu. Pierwszy z nawiewów jest nastawiony na wydatek około 50 metrów sześciennych na jedną godzinę. Drugi z kolei jest większy i najczęściej zamknięty. Załącza się go poprzez połączenie przepustnicy z siłownikiem. Łącznik montuje się na ścianie w pomieszczeniu, a następnie prowadzi kanały do kolejnych pokoi.

W następnym etapie na projekt wyceny nanosi się punkty wywiewne w innych miejscach. Zwykle w toaletach, wiatrołapie, garderobie i tym podobne przewiduje się po jednym wywiewie. W kuchni natomiast można zamontować dwa.

Istotną kwestią jest także to, gdzie umiejscowiony zostanie rekuperator. Jako że jest on zasilany z instalacji elektrycznej z gniazdkiem, należy go umieścić najbliższej właśnie wspomnianego gniazdka. Odpływ projektuje się, tak aby był wyprowadzany przez niewielki otwór w ścianie bezpośredni do instalacji kanalizacyjnej. Jeśli nie zostanie tak zamontowany, wówczas konieczne będzie regularne opróżnianie zbiornika ręcznie. W momencie, kiedy natomiast podłączymy go do kanalizacji, wszystko odbywać się będzie automatycznie.

Co zawiera wycena instalacji wentylacji domu jednorodzinnego?

Projekt wyceny instalacji wentylacji do domu jednorodzinnego najczęściej zawiera dokumentację ze szkicem instalacji, a także wycenę materiałów potrzebnych do zamontowania wszystkich elementów we wszystkich pomieszczeniach. Istnieje możliwość otrzymania projektu poglądowego z wyceną oraz projektu poglądowego z pieczątką urzędową i wyceną. 

W obu przypadkach wycena zawiera między innymi opis techniczny, rysunki z koncepcją rozprowadzenia wywiewów i innych elementów na rzucie budynku, zlokalizowanie rekuperatora i odnośników, a także - najważniejsze - wycenę całokształtu.

Projekty wyceny nie zakładają jednak takich kwestii, jak gruntowy wymiennik ciepła, pompa ciepła czy też gruntowy glikolowy wymiennik ciepła. Bardzo ważne jest również to, że dokumentacja jest w pełni tworzona w zgodzie z normami zarówno budowlanymi, jak i wentylacyjnymi, które obowiązują w Polsce. Zainteresowani klienci mogą otrzymać projekt między innymi poprzez drogę e-mailową.

Co należy dostarczyć do wyceny instalacji wentylacji?

Klienci są proszeni przede wszystkim o dostarczenie firmie wszelkich niezbędnych dokumentów, które pozwolą na wykonanie projektu rozmieszczenia instalacji. Zwykle w ich skład wchodzą rzuty wszystkich kondygnacji budynku oraz opis przeznaczenia pomieszczeń wraz z przekrojem wysokościowym i powierzchnią konkretnych miejsc. Istotne jest także to, aby uwzględnić w informacjach ilość stałych domowników i uwagi dotyczące wszelkich ewentualnych zmian w projekcie.

Warto także powiadomić firmę wyceniającą, jeśli klient nie chce, aby konkretne pomieszczenie zostało poddane rekuperacji, bądź też jego przeznaczenie będzie inne, niż innych miejsc.

Jak długo realizowany jest projekt wyceny instalacji wentylacji?

Projekt wyceny instalacji wentylacji jest realizowany dość szybko - najczęściej w terminie do siedmiu dni roboczych od momentu otrzymania od klienta wszystkich niezbędnych dokumentów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy oraz do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl