VENTO EXPERT A50-1 S10 W V.2 rekuperator centrala wentylacyjna 50m3/h ścienny kompaktowy entalpiczny wymiennik ciepła
Opis
VENTO EXPERT A50-1 S10 W V.2 WI-FI
Centrala Wentylacyjna instalowana w „czystych” pomieszczeniach (tj. Pokojach, salonach i sypialniach). Do łazienki lub kuchni należy zainstalować jednostkę VENTO EXPERT DUO A30-1 W V.2.
Cechy:
-Skuteczna i energooszczędna wentylacja nawiewno-wywiewna pojedynczych pomieszczeń mieszkalnych, domów, pomieszczeń socjalnych i użytkowych
-Zmniejszenie strat ciepła spowodowanych wentylacją grawitacyjną, dzięki odzyskowi ciepła
-Zbilansowany przepływ świeżego powietrza i wilgotności tworzą kontrolowany mikroklimat
-Funkcja komunikacji przez sieć Wi-Fi w celu zapewnienia skoordynowanego działania kilku jednostek wentylacyjnych
-Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS
-VENTO Expert A50-1 S10 W V.2 jest wyposażona w czujnik wilgotności do kontrolowania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jeżeli wilgotność powietrza przekroczy punkt nastawy, jednostka rozpocznie pracę na wyższym biegu niezależnie od innych urządzeń w systemie
-Rekuperator wyposażony jest w kanał wentylacyjny z izolacją termiczną oraz akustyczną
-Wskaźnik wymiany filtrów
-W zestawie pilot zdalnego sterowania
-wydajność max: 50 m3/h
-średnica kanału wentylacyjnego: fi 160 mm
-prędkość obrotowa max: 1900
-poziom hałasu: od 11 dB(A)
-sprawność odzysku ciepła: do 93%
-napięcie zasilania: 230V 50Hz
-ceramiczny, higroskopijny (zdolny do pochłaniania pary wodnej i wody - brak efektu skraplania), akumulacyjny wymiennik ciepła
-Urządzenie jest zaprojektowane do pracy w pomieszczeniu w następujących warunkach: temperatura powietrza zewnętrznego od -20 °C (-4 °F) do +40 °C (104 °F) i wilgotność względna w pomieszczeniu do 50 %;
-producent: BLAUBERG
Budowa:
W skład urządzenia wchodzi panel wewnętrzny do montażu wewnętrznego z ozdobnym panelem czołowym, kompaktowy moduł wewnętrzny z wyłącznikiem, dźwiękochłonny kanał wentylacyjny oraz zewnętrzny wylot wentylacyjny. Podstawową częścią funkcjonalną urządzenia jest kompaktowy moduł wewnętrzny z wymiennikiem ciepła. Kompaktowa jednostka wewnętrzna zawiera wentylator, wymiennik ciepła i dwa filtry do wstępnego filtrowania powietrza i zapobiegania przedostawaniu się kurzu i ciał obcych do wymiennika ciepła i wentylatora. Panel wewnętrzny wyposażony jest w żaluzje ochronne, które można zamknąć po wyłączeniu urządzenia i zapobiegają podmuchowi zawietrznemu, eliminując w ten sposób ryzyko zawietrznego.
Efektywna efektywność odzysku ciepła dzięki innowacyjnej heksagonalnej konstrukcji wymiennika ciepła Wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą urządzeń z systemem Android lub iOS Automatyczne rolety mogą zapobiegać powrotowi powietrza. Panel wewnętrzny urządzenia wyposażony jest w rolety ochronne. Podczas pracy żaluzje są otwarte, a przepływ powietrza swobodnie przepływa przez urządzenie. Po zamknięciu urządzenia rolety zamkną się w ciągu 2 minut. Łatwy w użyciu. Naciśnij przyciski po obu stronach obudowy, aby otworzyć panel wewnętrzny. Specjalnie zaprojektowany panel przedni zapewnia 100% szczelność i zapobiega podmuchom wiatru, gdy urządzenie jest zamknięte. Możliwość zakupu bezprzewodowej stacji ściennej. Urządzenie wentylacyjne (wymiennik ciepła VENTO EXPERT) jest połączone z centralą poprzez Wi-Fi. |
ODZYSK CIEPŁA I WILGOCI:
Zanieczyszczone, ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia na ulicę, przechodzi przez wymiennik ciepła, stopniowo go nagrzewając i oddając część wilgoci
Po nagrzaniu się ceramicznego wymiennika urządzenie automatycznie przełącza się na tryb pobierania powietrza
Świeże, chłodne powietrze z zewnątrz przepływa przez wymiennik ciepła, pochłaniając nagromadzone w nim ciepło i wilgoć
Po 70 sekundach wymiennik ciepła stygnie, urządzenie przełącza się w tryb I – wywiew powietrza wewnętrznego
Sterowanie:
Sterowanie pracą urządzenia za pomocą aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet Zsynchronizowane działanie urządzeń, dzięki połączeniu przez sieć Wi-Fi Sterowanie systemem wentylacji za pomocą usługi w chmurze z dowolnego miejsca na świecie Urządzenia mogą być połączone przez sieć Wi-Fi. Aplikacja Blauberg Vento V.2 jest dostępna w Google Play i App Store. |
Możliwość podłączenia do systemu inteligentnego budynku lub systemu zarządzania budynkiem (BMS) przez Wi-Fi
VENTO Expert A50-1 S10 W V.2 może działać jako niezależne urządzenie wentylacyjne lub może być podłączone do innych urządzeń i sterowane przez hosta (host). W danej sytuacji tylko jedno urządzenie otrzyma sygnał z pilota.
Urządzenie może pracować w dwóch trybach:
Master (nadrzędna). W danym trybie urządzenie pełni funkcję jednostki nadrzędnej. Podrzędne jednostki wentylacyjne (Slave) i urządzenia mobilne są podłączane za pomocą Wi-Fi. Sterowanie nadrzędną jednostką wentylacyjną (Master) odbywa się za pomocą urządzenia mobilnego, pilota zdalnego sterowania lub przycisków dotykowych na obudowie urządzenia. Sygnał sterujący jest automatycznie przesyłany do podrzędnych jednostek wentylacyjnych (Slave). W danym trybie urządzenie odbiera sygnały czujników (czujnik wilgotności, zewnętrzny czujnik cyfrowy, zewnętrzny czujnik analogowy 0-10 V) i przechodzi w odpowiedni tryb pracy.
Slave (podrzędna). W danym trybie urządzenie pełni funkcję jednostki podrzędnej.Centrala wentylacyjna odbiera sygnały sterujące tylko z centrali głównej. Wszystkie inne sygnały z innych urządzeń sterujących nie są odbierane. W tym trybie urządzenie wentylacyjne Vento Expert nie reaguje na sygnały czujników. Jeśli czas komunikacji z głównym urządzeniem wentylacyjnym przekroczy 20 sekund, urządzenie automatycznie przełączy się w tryb czuwania.
Sterowanie urządzeniem jest realizowane za pomocą następujących urządzeń sterujących: • pilota zdalnego sterowania • przycisków na panelu wewnętrznym • aplikacji Blauberg Vento V.2 na urządzeniu mobilnym smartfonie lub tablecie |
TRYBY PRACY URZĄDZENIA:
Wietrzenie - tryb nawiewu lub wywiewu przy wybranej prędkości. W danym trybie, gdy zainstalowane są dwa urządzenia, jedno nadmuchuje powietrze, a drugie - w zależności od położenia przełącznika DIP-SWITCH nr 3.
Boost - Urządzenie przełącza się na maksymalną prędkość bez zmiany trybu pracy.
Odzysk ciepła-Tryb odwrotny pozwala odzyskać ciepło i wilgoć. W trybie odzysku ciepła urządzenie pracuje naprzemiennie w dwóch cyklach po 70 sekund:
Cykl I: Ciepłe zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia i przepływa przez wymiennik, powodując wytwarzanie ciepła i wilgoci. Gdy wymiennik się nagrzewa, urządzenie przechodzi w tryb zasilania, a zgromadzona energia i wilgoć są absorbowane przez świeże powietrze dostarczane do budynku. Cykl jest automatycznie zmieniany co 70 sekund.
Cykl II: Wprowadź świeże, chłodne powietrze do pomieszczenia i przepłyń przez wymiennik ciepła, aby pochłonąć nagromadzoną wilgoć i ciepło. Gdy temperatura wymiennika spada, urządzenie przechodzi w tryb wywiewu. Cykl jest automatycznie zmieniany co 70 sekund. Jeżeli zainstalowane są dwa urządzenia, będą one pracowały poza fazą w tzw. Sposób w danym trybie. Kiedy jedno urządzenie wydmuchuje powietrze, drugie urządzenie wydmuchuje powietrze.
Nawiew powietrza – urządzenie pracuje w trybie nawiewnym niezależnie od pozycji przełącznika DIP-SWITCH nr 3.
FILTRY:
Filtry czyścić raz na 3 miesiące lub częściej w zależności od stanu ich zanieczyszczenia.
Wskaźnik wymiany filtrów (Filter) zaczyna świecić po upływie 90 dni od daty instalacji modułu wewnętrznego. Resetowanie licznika filtra odbywa się za pomocą programu na urządzeniu mobilnym.
Umyć i wysuszyć filtry. Suche filtry zainstalować na pierwotnym miejscu i złożyć urządzenie, wykonując czynności w odwrotnej kolejności.
Filtry można czyścić za pomocą odkurzacza.
Okres eksploatacji filtra wynosi 3 lata.
Urządzenie przeznaczone jest do montażu naściennego, montowane w otworze przelotowym zewnętrznej ściany budynku Używając pary jednostek synchronizujących pracujących w trybie naprzemiennym, można osiągnąć najbardziej efektywne i zrównoważone wykorzystanie. Gdy jeden z wymienników ciepła pracuje w trybie wywiewnym, drugi wdmuchuje powietrze do budynku, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza W przypadku nowego budownictwa montaż urządzeń odbywa się w dwóch etapach: Montaż wstępny kanału wentylacyjnego i okapu zewnętrznego na etapie prac wykończeniowych Montaż końcowy przed oddaniem domu do użytku, obejmujący instalację jednostki wewnętrznej ze sterownikiem i żaluzją, pojemnika z wymiennikiem ciepła, wentylatora i filtrów.
|
|
WYMIARY:
Opinie
Hojero to nie tylko sklep. To zespół profesjonalnych instalatorów
dostępnych do Twoich usług. Zapytaj o cenę montażu
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Prześlij swoją opinię i zyskaj dodatkowe 10pkt w programie lojalnościowym!
Eugenio72
Rok użytkowania vento ex.A100 2szt, A50 3szt. 3 sypialnie A50 a kuchnia , jadalnia salon otwarte 2xA100. Urządzenia spełniły moje oczekiwania!!! Brak wilgoci, okna beż rosy, nie otwieram okien w okresie od jesieni do wiosny świerze powietrze! Polecam dla tych którzy nie mają możliwości zastosowania jednostki centralnej, mój budynek po 10latach użytkowania! Koszt to 10tyś.zł zakup, 500zł elektryk, montaż własny, ciężko o chętnego wykonawcę proponowany koszt prac 600złx5, dużo bałaganu przy wierceniu otworów i bruzdowaniu pod zasilanie, otwornica ale z pomocą lub udar i nawiercanie,żona nie chciała tydzień rozmawiać:)Efekt końcowy to satysfakcja, cicha praca na 1poziomie nie przeszkadza w śnie, przy temp. - 10 trzeba wyłączyć, łatwa obsługa, serwis. Takie urządzenia powinny być standardem w małych mieszkaniach, dzieci, pranie, cieknące okna. Cena za wysoka jak na polskie realia ale i tak warto, koszt z jednostką centralną to ok.25tyś zł. Polecam!!!