Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperator to niezwykle istotna część systemu wentylacyjnego w pomieszczeniach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych. Urządzenie to odpowiada za wymianę energii cieplnej (z tego powodu czasem jest to urządzenie określane jako wymiennik ciepła). Aby jednak rekuperator mógł działać w optymalny, tj. najbardziej efektywny sposób, konieczne jest stosowanie różnego rodzaju akcesoriów.

 

Akcesoria do rekuperacji. Opis kategorii

Kategoria określana zbiorczo jako: akcesoria do rekuperacji obejmuje takie różnorodne rozwiązania jak między innymi:

  • cokół do montażu podłogowego,
  • czepnio-wyrzutnia,
  • czujnik dwutlenku węgla,
  • czujnik wilgotności,
  • panel sterujący.

 

Do czego wykorzystuje się wyżej wymienione rozwiązania?

 

Cokół do montażu podłogowego rekuperacji

Dzięki temu rozwiązaniu można w łatwy sposób zamontować, jak sama nazwa wskazuje, na podłodze rekuperację do systemu wentylacyjnego. Jest to dobre rozwiązanie na przykład w przypadku dużych pomieszczeń. Cokoły przypodłogowe renomowanych producentów cieszą się wysokim poziomem wytrzymałości, dzięki czemu nie musisz obawiać się o ich zniszczenie (oczywiście, o ile są one właściwie eksploatowane).

Last but not least, tego typu urządzenia wyróżniają się eleganckim wykonaniem. Dzięki temu dobrze wpiszą się w stylistykę pomieszczenia, nie psując jego estetyki.

 

Czepnio-wyrzutnia

Jest to niewielkie urządzenie, które usprawnia pobieranie (czerpanie) powietrza z zewnątrz. Jest ono wykonane z twardego i wytrzymałego materiału oraz dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, w tym np. w wariancie białym oraz srebrnym.

 

Czujnik dwutlenku węgla

Jest to absolutne minimum, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie. W przypadku przekroczenia normy stężenia dwutlenku węgla CO2 w powietrzu osoby znajdujące się w pomieszczeniu zostaną o tym szybko powiadomione. Sygnał pozwoli im na szybkie opuszczenie lokalu, zanim dojdzie do tragedii. Jeśli poziom CO2 okaże się zbyt wysoki, czujnik automatycznie zwiększa poziom obrotów wentylatora, żeby doprowadzić z powrotem do akceptowalnego przedziału.

 

Czujnik wilgotności

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku czujnika CO2, także czujnik wilgotności pozwala na szybkie dostosowanie pracy systemu rekuperacji, by móc doprowadzić do pożądanego poziomu wilgotności.

 

Panel sterujący

Jest to niezwykle pomocne rozwiązanie. Panel sterujący pozwala na szybkie dostosowanie pracy urządzenia. Jest to możliwe dzięki przejrzystemu interfejsowi. Panel umożliwia sterowanie zdalne z użyciem połączenia internetowego (sieć LAN), a także konfigurowanie różnych trybów pracy.

 

Jakie są jeszcze akcesoria dodatkowe do rekuperatorów?

Wyżej wymienione akcesoria do systemów rekuperacyjnych to ważne, ale nie jedyne przydatne rozwiązania. Oprócz tego kategoria ta obejmuje również takie rozwiązania jak na przykład regulator rekuperacyjny, syfon do odprowadzania wilgotności czy sufitowa płyta montażowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl