Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Filtry to niezbędny element rekuperatorów. Trzeba wymieniać je regularnie by spełniały swoja funkcję.

 

Do czego służą filtry?

Filtry do rekuperatorów oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, sierści, cząsteczek, kurzu, zarodników grzybów czy pyłków roślin. Odfiltrowanie szkodliwych substancji pozwala na to by do pomieszczenia dostawało się tylko czyste powietrze. Oczywiście filtr musi być regularnie czyszczony i wymieniany, tak aby działał skutecznie oraz nie zaburzał pracy rekuperatora. Należy regularnie sprawdzać filtr i w razie potrzeby go odkurzyć, a po całkowitym zużyciu wyrzucić i założyć nowy. 

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości włókna filtracyjnego, filtry w naszym sklepie wyłapują nawet do 90% zanieczyszczeń. Pozwala to cieszyć się świeżym i czystym powietrzem w domu. Stosowanie filtra może dać duża ulgę alergikom w okresie kwitnienia roślin, dzięki temu, że większość pyłków zostaje na filtrze. Na swoich włóknach filtry zatrzymują wszystko to, co mogłoby dostać się do płuc. Niestety środowisko jest dość zanieczyszczone a przez płuca człowieka szkodliwe substancje mogą wędrować wgłąb organizmu i zaburzać jego funkcjonowanie oraz wywoływać choroby, zwłaszcza u osób podatnych.  Dlatego też posiadając w domu rekuperator należy zakupić również wysokiej jakości filtr. Pomoże to zadbać o zdrowie domowników.

 

Dlaczego należy regularnie wymieniać filtry?

Oczywiście ze względu na zdrowie swoje i domowników czyszczenie i wymiana filtrów to konieczność. Jednak mocno zabrudzony filtr wpływa także na jakość pracy rekuperatora. Przepływ powietrza może się osłabić, spadnie efektywność odzysku ciepła, a sam rekuperator może pobierać więcej prądu do pracy. Jak zatem widać zakup dobrej jakości filtra i dbanie o niego to inwestycja zarówno w zdrowie, jak i oszczędność na rachunkach za energię.

Filtry, które można zakupić w naszym sklepie wykazują wysoki poziom filtracji wszelkich zanieczyszczeń. Dostępne są filtry wielorazowe, które można odkurzyć do 3 razy lub filtr G3 będące ich alternatywą. Posiadamy modele od sprawdzonych firm. Włókno filtracyjne może znajdować się na metalowej ramce lub w obudowie z twardego tworzywa sztucznego. Należy pamiętać o kontrolowaniu stanu filtra. Zwłaszcza w okresie pylenia lub zimą filtry brudzą się szybciej, przez co trzeba je odkurzyć lub wymienić na nowe częściej. Najlepszym wyznacznikiem jest kolor włókna - mocno ciemny lub czarny to znak, że filtr nadaje się tylko do wyrzucenia.

Filtry należy dobrać do modelu rekuperatora. W razie wątpliwości chętnie pomożemy w wyborze pasującego filtra. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz oferujemy konkurencyjne ceny i wysoką jakość naszych produktów. Dbamy o to, by każdy klient był zadowolony z jakości obsługi i chętnie do nas wracał na kolejne zakupy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl