Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Decydując się na wdrożenie do swojego domu wentylacji mechanicznej bądź klimatyzacji, musimy pamiętać o wielu niezbędnych rzeczach i dodatkach do niej. Wentylacja mechaniczna jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które nie tylko umożliwi wentylację naszych pomieszczeń, ale także poprawi jakość obecnego w nich powietrza. Aby wszystko działało sprawie, wymagane są niezbędne urządzenia i elementy do instalacji.

 

Akcesoria do rekuperatorów Mitsubishi - zawory przełączające

Jednym z niezbędnych akcesoriów do rekuperatorów są zawory przełączające. W naszej ofercie posiadamy modele Mitsubishi Electric USV20 DN20 oraz USV32 DN32. Doskonale sprawdzą się one jako zawory przełączające do ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji.

Najważniejsze dane techniczne modelu DN20, o jakich trzeba wspomnieć, to jego maksymalne ciśnienie statyczne na poziomie PN6 (max. 6 bar), maksymalna ciągła temperatura pracy +95 stopni C, a maksymalna chwilowa temperatura odpowiednia dla zaworu to +110 stopni C. Spadek ciśnienia różnicowego 80kPa, a przeciek na poziomie 0%! Zawór przełączający DN20 jest kompaktowym zaworem rozdzielającym nadającym się do zastosowania na wielu płaszczyznach. Jego dużą zaletą jest możliwość szybkiej zmiany kierunku przepływu między dwoma obwodami, co powoduje bardzo energooszczędną pracę.

Model DN32 dostępny w naszej ofercie posiada maksymalne ciśnienie statyczne PN10 (max. 10 bar) i może transportować wodę bądź gaz w sposób ciągły w temperaturze +110 stopni C (w sposób chwilowy do 130 stopni C). Minimalna dozwolona temperatura pracy zaworu wynosi -10 stopni C. Moment przy ciśnieniu znamionowym wynosi dla DN15-32:

 

Czym jest zawór przełączający do rekuperatora?

Zawór przełączający do rekuperatora jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, aby sterować instalacjami grzewczymi i klimatyzacyjnymi. 3-drogowe zawory strefowe obecne w naszej ofercie sterowane są sygnałem SPST i mogą być uruchamiane z wybranego przez nas przełącznika bądź termostatu. Sprawdzą się one idealnie w każdej instalacji wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz przystosowane są do wody znajdującej się w instalacji wodociągowej.

Produkty te charakteryzuje elektryczne napięcie zasilania 230 V oraz sygnał sterujący SPST ze sprężarką zwrotną. Dzięki temu zaworem możemy sterować z dowolnie wybranego panelu bądź termostatu. W skład zestawu wchodzi również siłownik oraz wtyczka. Zawory wykonane są z wysokiej jakości stopu mosiądzu, dzięki czemu można je stosować w wielu miejscach.

Decydując się na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest klimatyzacja bądź ogrzewanie warto dokładnie poznać niezbędne akcesoria, aby sam montaż i użytkowanie było dla nas jak najbardziej przyjemne i bezproblemowe. Korzystanie z dobrodziejstw, jakie powyższe instalacje nam oferują, jest dużym udogodnieniem i z pewnością warto w nie zainwestować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl