Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Akcesoria do rekuperatorów WANAS

Znaleziono produktów: 2
Nagrzewnica chłodnica wodna pozioma pionowa do rekuperatora WANAS 426 600 m3/h
Nagrzewnica chłodnica wodna pozioma pionowa do rekuperatora WANAS 426 600 m3/h
Producent: Wanas
Cena: 4 693,68 zł (netto: 3 816,00 zł )
szt.
Nawilżacz powietrza do rekuperatora WANAS UMECTO 600
Nawilżacz powietrza do rekuperatora WANAS UMECTO 600
Producent: Wanas
Cena: 3 800,70 zł (netto: 3 090,00 zł )
szt.

Rekuperator to integralna część wentylacji domowej lub przemysłowej. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że urządzenie to odpowiada za wymianę ciepła. To właśnie dzięki pracy rekuperatora możliwe jest usuwanie zimnego powietrza i zamiana na ciepły odpowiednik.

Aby móc jednak w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z systemu klimatyzacji, niezbędne jest również wykorzystanie dodatkowych akcesoriów do rekuperacji. Rozumie się przez to takie dodatkowe akcesoria jak między innymi:

  • czujnik temperatury do rekuperatora,
  • moduł typu ogrzewanie/schładzanie,
  • moduł internetowy,
  • nawilżacz powietrza,
  • stojak podłogowy do rekuperacji.

 

Czujnik temperatury do rekuperatora

Jest to niewielkie i niepozorne, ale w rzeczywistości bardzo przydatne urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje, element ten daje użytkownikom informacje odnośnie poziomu temperatury. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie pracy systemu klimatyzacji do naszych potrzeb.

 

Moduł do rekuperatora typu ogrzewanie/schładzanie

Jest to urządzenie, które dodatkowo schładza (w okresie letnim) lub podgrzewa (w czasie siarczystych, zimowych mrozów) powietrze przekazywane do systemy wentylacyjnego. Dzięki temu klimatyzacja właściwa może pracować bardziej efektywnie, ponieważ powietrze jest już odpowiednio przygotowane dzięki modułowi. Takie rozwiązanie oznacza przede wszystkim spore oszczędności, ponieważ klimatyzacja domowa lub przemysłowa nie musi już pobierać tak wiele energii do swojej pracy.

 

Moduł internetowy do rekuperatora

Moduł internetowy do rekuperatora to niezwykle użyteczne rozwiązanie. Pozwala ono na zdalne połączenie się z wentylacją. Dzięki temu możliwy jest podgląd temperatury. To jeszcze nie wszystko. Oprócz tego można także w krótkim czasie wygenerować raport z danymi na temat pracy rekuperatora oraz temperatur z wybranego okresu w przeszłości.

 

Nawilżacz powietrza

Jeżeli zależy Ci nie tylko na schłodzeniu lub podgrzaniu temperatury, ale także na większym komforcie, to nawilżacz powietrza do rekuperacji stanowi dla Ciebie absolutne must have. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Nawilżacz to urządzenie, które poprawia jakość powietrza w danym pomieszczeniu. Dzięki nawilżaczowi można znacząco ograniczyć ilość alergenów, kurzu czy pyłku. Taki stan rzeczy oznacza, że jest to rozwiązanie dobre nie tylko dla osób borykających się z różnego rodzaju alergiami (oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem zajmującym się danym przypadkiem alergii), ale także, o czym również warto pamiętać, dla roślin doniczkowych czy zwierząt domowych.

 

Stojak podłogowy do rekuperacji

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o akcesoria dodatkowe, jest również stojak podłogowy do rekuperacji. Dzięki niemu można rozstawić w odpowiednim miejscu system do rekuperacji. Fakt, że konstrukcja ta jest wyposażona w regulowane nóżki, znacząco poszerza możliwości zastosowania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl