Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperatory i centrale wentylacyjne

Rekuperatory, czyli centrale wentylacyjne pozwalają na odzyskanie ciepła, które ucieka z budynków. Korzystanie z niej wpływa poprawie samopoczucia, zdrowia, a przede wszystkim – pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii urządzenia te pozwalają bowiem na ogrzewanie świeżego i chłodnego powietrza, które wpada do budynku z zewnątrz. Dzieje się to przy pomocy powietrza, które z budynku jest wydalane. Odzysk ciepła w niektórych urządzeniach wynosi nawet 95%!

Rodzaje rekuperatorów a odzysk ciepła

Stopień odzysku ciepła w dużej mierze zależy od tego, jakie wymienniki posiada dane urządzenie. Wynosi on zatem:

  • do 95% – w przypadku rekuperatorów przeciwprądowych;
  • do 85% – w centralach obrotowych;
  • do 75% – w rekuperatorach krzyżowych.

Parametr ten wpływa również na cenę urządzenia. Im więcej ciepła można odzyskać z pomocą urządzenia, tym droższe ono będzie. Z drugiej jednak strony taka inwestycja pozwoli w kolejnych latach na poczynienie wielu oszczędności.

 

Centrala wentylacyjna – działanie

W budynkach z rekuperacją w pomieszczeniach czystych (pokoje, jadalnia, salon) umieszcza się punkty doprowadzające świeżego powietrza. Z kolei w pomieszczeniach z większą ilością zużytego powietrza (łazienki, kuchnia, korytarze) montuje się punkty wywiewne, które odprowadzają powietrze z budynku. Każda centrala wyposażona jest w zasilane prądem wentylatory, za pomocą których dochodzi do ruchu powietrza. W ten sposób dochodzi do wymiany powietrza w budynku na świeże, które pochodzi z zewnątrz. Dzięki możliwości zaprogramowania własnych ustawień, osoby posiadające w domach rekuperatory, mogą dowolnie sterować temperaturą. Niektóre urządzenia pozwalają także kontrolować poziom wilgoci, CO2 itd.

 

Polecane rekuperatory i centrale wentylacyjne

Wśród dostępnych na naszej stronie internetowej urządzeń, na uwagę zasługują m.in.:

Centrala wentylacyjna Blauberg CIVIC EC LB z wymiennikiem przeciwprądowym

Przeznaczona głównie do budynków użyteczności publicznej (szkół, uczelni, biurowców itp.)oraz do budynków, które wymagają renowacji. Urządzenie nie wymaga instalacji przewodów. Charakteryzuje się również dużą energooszczędnością oraz bardzo cichą pracą.

Centrala wentylacyjna Energy Saving z wymiennikiem obrotowym

Wysoce energooszczędne oraz wydajne. Polecany do montażu w domach jednorodzinnych o powierzchni ponad 200 m2. Posiada dodatkową grzałkę, automatyczną regulację oblodzenia oraz automatyczny tryb letni, dzięki któremu latem w domu jest chłodniej.

 

Centrala wentylacyjna Provent Mistral 3000 EC z wymiennikiem krzyżowy

Produkt dedykowany budynkom niemieszkalnym. Centrala jest kompaktowa i zapewnia wydajnej, ekonomicznej pracy – nawet w trakcie dużych mrozów. Urządzenie odporne jest na zamarzanie, łatwe w obsłudze, a dzięki specjalnym filtrom powietrza nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Produkt zdobył wiele nagród – w tym m.in.:

  • Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości – w latach 2017-2019;
  • Laur Klienta – w latach 2020-2021.

Rekuperatory od Hojero.pl

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Centrale wentylacyjne marek Blauberg, Climtec, Ecomax, Hojero, Hyundai, Mitsubishi, Pro-vent, Vents i wielu innych, w przystępnych cenach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl