Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperatory z wymiennikiem obrotowym

Centrale wentylacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – niektóre z dostępnych na rynku modeli zapewnia nawet do 95% odzysku ciepła! To z kolei przekłada się na duże oszczędności względem kosztów ogrzewania budynku. Wszystko jednak zależy od rodzaju wymiennika, który znajduje się w urządzeniu.

 

Wymienniki obrotowe ‑ nawet do 85% odzysku ciepła!

Pod tym względem centrale wentylacyjne z wymiennikiem obrotowym zajmują drugie miejsce. Większego odzysku (do 95%) zapewniają jedynie rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym. Podobnie jak one, wymienniki obrotowe charakteryzują się dużą odpornością na mrozy, wysoką sprawnością oraz odzyskiem wilgoci, który utrzymuje się na poziomie nawet 90%! To z kolei sprawia, że wewnątrz budynku nie dojdzie do wysuszenia się powietrza. Wszystko dzięki wewnętrznemu higrostatowi, który pomaga regulować poziom wilgotności. Tego typu urządzenia są również łatwe w konserwacji oraz nie powodują dużych strat ciśnienia. Z tego też względu ich montaż poleca się zarówno w domach o dużym metrażu, jak i małych mieszkaniach.

 

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym – zalety

Zamontowany w urządzeniu wymiennik obrotowy odpowiada za ogrzewanie mas powietrza, które nadciągają do budynku z zewnątrz. W tym celu wykorzystywane jest ciepłe powietrze, które zostaje wydalone na zewnątrz mieszkania. Świeże powietrze z zewnątrz przechodzi przez urządzenie, a następnie zostaje ogrzane oraz przefiltrowane. Dzięki temu do pomieszczeń zostaje dostarczone wysokiej jakości, czyste i zdrowe powietrze. Tego typu rekuperatory można także podłączyć do okapu w kuchni, przez co łatwiej będzie można się pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Najnowsze badania niemieckiego Instytut Passive House dowiodły, że zastosowanie wymienników obrotowych, skutecznie zapobiega mieszaniu się strumieni powietrza. 

 

Polecane rekuperatory z wymiennikiem obrotowym

Wśród oferowanych na naszej stronie urządzeń, na szczególną uwagę zasługują m.in.:

 

Centrala wentylacyjna Energy Saving 550

Wysoce energooszczędne urządzenie, przeznaczone do montażu pod sufitem. Rekomendowany do montażu w domach – również tych, których powierzchnia przekracza 200 m2. Urządzenie posiada m.in. funkcję transferu wilgoci, tryb letni, automatyczną regulację oblodzenia itp. Rekuperator można połączyć z okapem.

 

Centrala wentylacyjna Heru T

Przeznaczona do montażu w budynkach mieszkalnych oraz obiektach, które zostały obciążone wymogami dot. klimatu wewnętrznego, np. w biurowcach. Umieszczony pod sufitem rekuperator wyróżnia się cichą pracą. Zamontowany w nim wymiennik ciepła można łatwo wymontować i oczyścić. Charakteryzuje się również bardzo niskim zużyciem energii oraz dużą wydajnością. Powietrze przepływa w urządzeniu z prędkością nawet do 176 l/s, co pozwala na szybkie ogrzanie pomieszczeń.

 

Rekuperatory z wymiennikiem obrotowym w sklepie Hojero.pl

Na stronie Hojero.pl znajdziesz nowoczesne rekuperatory z wymiennikiem obrotowym, które wyróżnia znakomita jakość i niska cena! Oferujemy produkty wiodących marek, które spotkały się z uznaniem ludzi na całym świecie. Zachęcamy również do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl