Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym

Te nowoczesne urządzenia posiadają wiele zalet. Nazywane również centralami wentylacyjnymi, służą odzyskiwaniu ciepła, co pozwala zminimalizować wydatki związane z ogrzewaniem. W przypadku rekuperatorów możliwe jest także odzyskanie aż do 95% ciepła! Dlatego też nie mogło ich zabraknąć w ofercie Hojero.pl. Zapraszamy do zapoznania się naszym asortymentem!

 

Wymienniki przeciwprądowe ‑ najskuteczniejsze ze wszystkich

Niewątpliwie największym atutem urządzeń z wymiennikami przeciwprądowymi to wysoki wskaźnik odzysku ciepła. Jednak w rzeczywistości mają one znacznie więcej do zaoferowania. Ze względu na swoją budowę bardzo często określa się je mianem lepszej wersji wymienników krzyżowych. Oba modele są bowiem zbudowane z równoległych względem siebie lamel. Jednak to właśnie w modelach przeciwprądowych masy powietrza nawiewane z przeciwnych stron przemieszczają się tuż obok siebie. Mimo to po wypuszczeniu do instalacji czystego powietrza nie ulega ono wymieszaniu z powietrzem wydalanym z pomieszczeń. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji rekuperatora, która charakteryzują się wysoką szczelnością. Pozbawione części ruchomych nie psują się tak często jak urządzenia z wymiennikami obrotowymi. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do nich nie potrafią odzyskiwać wilgoci. Jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach może to być zaletą.

 

Rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym – zalety

Urządzenia z wymiennikami przeciwprądowymi są nie tylko szczelne, ale i bardzo wydajne. Ze względu na swoją znakomitą jakość, ich instalację poleca się zwłaszcza w budynkach, gdzie wymaga się utrzymania higieny na bardzo wysokim poziomie oraz tam, gdzie nie powinno się odzyskiwać wilgoci z wyprowadzanego z pomieszczeń powietrza. Mowa tu m.in. o basenach. Brak odzyskiwania wilgoci skutecznie przyczynia się do zminimalizowania ryzyka gromadzenia się w powietrzu nawiewanym bakterii I drobnoustrojów. W dodatku również najbardziej ze wszystkich rodzajów rekuperatorów wpływają na zmniejszenie opłat. 

 

Polecane rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, regularnie aktualizujemy i powiększamy swój asortyment. Wśród wielu interesujących produktów na uwagę zasługują rekuperatory marki Mistral. Wiele modeli tej firmy zdobyło liczne wyróżnienia, w tym m.in. Laur Klienta (2020, 2021 r.) oraz Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości (2017, 2018 i 2019 r.). Są one bardzo ekonomiczne, a w dodatku – dostępne w atrakcyjnych cenach. Produkty sygnowane nazwą tej marki są zgodne z wymogami Ekoprojekt 2018. Posiadamy również rekuperatory producentów takich jak Hyundai, Mitsubishi i wiele innych!

 

Centrale wentylacyjne z wymiennikiem przeciwprądowymi od Hojero.pl

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą unikatową ofertą rekuperatorów oraz central wentylacyjnych. Wśród nich znajdują się także urządzenia z wymiennikami przeciwprądowymi. Zapoznaj się z naszym asortymentem i przekonaj się, że rekuperacja wcale nie musi być droga!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl