Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperator to centralne urządzenie w systemie wentylacji mechanicznej. Dzięki niemu można w bardzo prosty sposób kontrolować przepływ powietrza w budynkach i odzyskiwać część ciepła. Obecnie jest to standardowe wyposażenie obiektów budowanych w technologii pasywnej lub energooszczędnej. To za sprawą centrali wentylacyjnej do budynków tłoczone jest świeże powietrze a jednocześnie jest wywiewane to zużyte. Istotnym elementem każdego rekuperatora jest wymiennik ciepła - element odpowiedzialny za odzysk energii cieplnej. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie od 50 do ponad 95% energii cieplnej, traconej razem z wywiewanym powietrzem. Technologia, w jakiej został stworzony wymiennik, decyduje o sprawności rekuperacji i wysokości możliwych oszczędności. 

 

Rekuperatory z wymiennikiem krzyżowym 

Najczęściej wymiennik o budowie krzyżowej składa się z kilku ułożonych prostopadle płyt z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Pomiędzy tymi płytami krzyżują się dwa strumienie powietrza: wywiewny oraz nawiewny. Nie są one zmieszane, ale posiadają osobne kanały. Sprawność rekuperacji z wymiennikiem krzyżowym to około 50% - 70%. Te urządzenia są wykorzystywane w niewielkich budynkach, obiektach mieszkalnych i usługowych. 

W ofercie Hojero.pl znajdują się rekuperatory o wymienniku krzyżowym do przeznaczenia niemieszkalnego (SWNM). Dzięki dużym filtrom powietrza te urządzenia łączą niskie koszty eksploatacji z wysoką sprawnością. Kompaktowa konstrukcja tych rekuperatorów jest łatwa w obsłudze, odporna na działanie niskich temperatur i charakteryzuje się cichą, efektywną pracą. Dzięki układowi nagrzewnic urządzenie zapobiega zamrożeniu systemu wentylacji. Ułatwia także odprowadzanie skroplin z wymiennika. Urządzeniem można sterować ręcznie lub przy użyciu programu, który można ustawić na pracę w układzie tygodniowym. 

 

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym 

Należą do urządzeń najnowszej generacji wśród rekuperatorów. Działają podobnie do urządzeń z wymiennikiem krzyżowym. Jedyną różnicą konstrukcyjną jest przepływ powietrza poprzez płyty, które są ułożone równolegle do siebie. W ten sposób strumienie zimnego i ciepłego powietrza mijają się w przeciwnych kierunkach. Jednocześnie są od siebie odseparowane. Odzysk ciepła w tych wymiennikach może wynieść aż 95% sprawności! 

Sklep Hojero.pl sprowadza rekuperatory z wymiennikami przeciwprądowymi o klasie efektywności energetycznej A. Urządzenia są w pełni automatyczne, posiadają układy przeciwzamrożeniowe i posiadają niezależną regulację nawiewu oraz wywiewu powietrza. Warto zwrócić uwagę na olbrzymie możliwości systemu sterowania w tych urządzeniach. Sterowniki rekuperatorów nie tylko kontrolują przepływ powietrza, ale także wykrywają obecność CO2 i w przypadku alarmu natychmiast wietrzą wszystkie pomieszczenia.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl