Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperatory to wymienniki ciepła znajdujące zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Odpowiadają za odzysk ciepła z zużytego powietrza, które jest wywiewane na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, rekuperatory umożliwiają ogromną oszczędność energii, która zostałaby zużyta na ogrzewanie mieszkania. Przekłada się to na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.

Rekuperatory umieszczone w naszej ofercie posiadają dodatkowo wymienniki entalpiczne. Działają one analogicznie do wymienników przeciwprądowych. Ich podstawowym zadaniem jest wymiana powietrza pomiędzy wnętrzem domu a otoczeniem. Pozwalają również regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wilgoć jest pobierana z powietrza, które opuszcza budynek. Następnie jest ona przekazywana do strumienia, które wpada do pomieszczenia. Dzięki regulacji ilości wilgoci, która zostanie przekazana, można bezproblemowo wpływać na wilgotność powietrza w budynku. Latem, kiedy na zewnątrz znajduje się więcej wilgoci, pochodzącej między innymi z licznych opadów, wilgoć wpadająca do mieszkania razem ze świeżym powietrzem może stanowić mniejszy ułamek niż zimą, kiedy powietrze w domu jest wysuszone z powodu ogrzewania.

W zależności od potrzeb, są dostępne zarówno rekuperatory poziome jak i pionowe. Ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb naszych klientów. W zależności od wybranego modelu, są dostępne różne wartości maksymalnego natężenia przepływu. Od niego zależy, jak sprawnie wymiennik ciepła będzie działał na wybranej powierzchni.

Dodatkowym atutem rekuperatorów jest możliwość zdalnego sterowania. Jest to możliwe nawet z poziomu smartfona. W takim wypadku wystarczy zainstalować aplikację dedykowaną wybranemu modelowi i cieszyć się pełnym komfortem wynikającym z korzystania z urządzenia. W zależności od producenta, istnieje możliwość regulacji temperatury wpadającego powietrza, jego wilgotności, a nawet częstotliwości. Urządzenia posiadają również kilka gotowych trybów, ułatwiających kalibrację. 

Rekuperatory z entalpicznymi wymiennikami mogą pełnić rozmaite role. Regulują temperaturę w domu oraz poziom wilgotności. Dlatego zimą pomagają zaoszczędzić pieniądze potrzebne na ogrzewanie mieszkania. Natomiast latem doskonale sprawdzą się w upalne dni, kiedy to będą wydmuchiwać z pomieszczenia gorące powietrze, zastępując je nowym, ochłodzonym. Jest to kolejna oszczędność energii. Może okazać się, że w takim wypadku instalacja klimatyzacji lub użytkowanie dodatkowych wiatraków będzie niepotrzebne. 

W ofercie sklepu znajdą Państwo szeroki wybór rekuperatorów. Wszystkie modele dostępne na stronie internetowej pochodzą od firm specjalizujących się w wymianie ciepła w domach jednorodzinnych. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję wysokiej jakości sprzętów, które będą niezawodnie spełniały swoje zadania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl