Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rekuperatory stanowią serce całej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i to najważniejsze urządzenie całego systemu. Z tego względu tak istotne jest, żeby wybrać produkt odpowiedniej jakości. Podstawowym założeniem centrali jest wymuszenie ruchu powietrza w całej instalacji, co pozwoli usunąć zużyte powietrze, pobrać świeże, a jednocześnie odzyskać część ciepła.

Vents, czyli lider w branży wentylacyjnej
Firma Vents to producent, który jest specjalistą w branży wentylacji z produkcją na poziomie 4 milionów różnego rodzaju urządzeń w ciągu miesiąca oraz bardzo niskim współczynnikiem zwrotów. To jedna z najciekawszych firm występujących w branży wentylacyjnej. Vents zapewnia szerokie spektrum produktów, które pozwoli wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do potrzeb potencjalnego klienta. Grupa działa w branży wentylacyjnej od 1995 roku, co zaowocowało mnóstwem projektów i realizacją ich w postaci jednych z najciekawszych produktów na rynku.

Rekuperatory tej marki, czyli z jakiego powodu warto je wybrać?
Centrale wentylacyjne tej marki są gwarancją utrzymania w pomieszczeniu powietrza o wysokiej jakości. Większość produktów posiada obudowę wykonaną ze stali ocynkowanej, co jest gwarancją zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości urządzenia. Dodatkowo zostały zastosowane izolacje termiczne i akustyczne. Silniki rekuperatora zostały wyprodukowane w taki sposób, żeby zoptymalizować pracę (zapewnić jak najwyższą efektywność) przy zastosowaniu odpowiednich parametrów poboru prądu oraz emitowanego hałasu. Centrale zostały wyposażone w przeciwprądowy wymiennik ciepła o wysokiej efektywności. System jest również wyposażony w czujniki temperatury, bypassy i zabezpieczenia przed zamarznięciem. Zadaniem czujników jest dostosowanie pracy wentylatorów tzn. w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury i świeżości powietrza wewnątrz budynku. Cały system jest sterowany za pomocą automatyki, a to sprawia, że urządzenie jest bezobsługowe.

Który z dostępnych produktów wybrać?
Podstawowym kryterium wyboru urządzenia jest kubatura budynku, w którym chcemy zastosować system wentylacji mechanicznej. Upraszcza się tę kwestię, odnosząc się do powierzchni. Podstawowym kryterium wyboru jest wydajność systemu w zależności od strumienia powietrza. Urządzenia marki Vents gwarantują spełnienie wymagań polskich norm w kwestii minimalnej wymiany powietrza. Szacuje się, że w przypadku powierzchni domu wynoszącej od 150 do 200 m2, powinno zastosować się rekuperator, którego wydajność wynosi co najmniej 300-400 m3/h. Centrala nie powinna być też zbyt duża, ponieważ wiąże się to z nadmiernym poborem prądu. Warto zwrócić uwagę również na jakość filtrów, materiał, efektywność systemu. Można również przyglądnąć się bliżej dodatkowym funkcjom, które posiada urządzenie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl