Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tylko wtedy, gdy przepływ powietrza jest zrównoważony, każdy wymiennik ciepła może osiągnąć wyższą sprawność odzysku ciepła. Tylko w ten sposób prawie cała energia odprowadzana z pomieszczenia może być ponownie wykorzystana zimą do ogrzania świeżego powietrza dostarczanego do budynku. Gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej zera, wilgoć w każdym wymienniku ciepła zamarza, blokując przepływ powietrza. Dlatego, aby wentylacja była efektywna i obniżyła koszty ogrzewania, wymiennik ciepła musi posiadać system przeciwzamrożeniowy, który może zapewnić zrównoważoną wentylację niezależnie od temperatury powietrza. Koszt wymiany filtra powietrza przekracza 50% kosztów eksploatacji systemu wentylacji. Dlatego AirPack4 z opcją AFC wykorzystuje ciągły pomiar różnicy ciśnień na filtrze w celu określenia stopnia zużycia. Ta informacja umożliwia dokładną wymianę każdego filtra po pełnym użyciu. Dlatego jakość powietrza będzie najlepsza, a koszt wymiany filtra zawsze będzie ograniczony do minimum.

W systemie wentylacyjnym najbardziej dokuczliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego, ponieważ doprowadza powietrze do sypialni i salonu. AirPack4 doskonale radzi sobie z tego rodzaju hałasem. Koncepcja cyrkulacji i konstrukcja skorupy AirPack4 redukują hałas. Koncepcja układu przepływowego, w którym wentylator nawiewny jest umieszczony przed wymiennikiem ciepła, pozwala na wykorzystanie tysięcy kanałów wymiennika ciepła do rozpraszania energii akustycznej generowanej przez wirnik wentylatora. Dzięki specjalnie ukształtowanej skorupie ze spienionego polipropylenu można jeszcze bardziej zredukować hałas, a skorupa może zredukować turbulencje i pochłonąć część energii akustycznej. AirPack4 może pracować wydajnie nawet w niskiej temperaturze otoczenia. Dzięki temu można go instalować w nieużywanych pomieszczeniach, oszczędzając cenną przestrzeń w budynku. Wymiennik ciepła nie straci swojej sprawności i nie będzie kondensował wilgoci na powierzchni swojej obudowy. 

Wyposażony w system CF nowej generacji, AirPack4 w sposób ciągły mierzy rzeczywisty przepływ powietrza i ustawia prędkość wentylatora, tak aby objętość nawiewanego powietrza była zawsze równa objętości wywiewanej, bez wpływu na zanieczyszczenie filtra, kondensację wilgoci w wymienniku ciepła lub warunki pogodowe. Po podłączeniu czujnika jakości powietrza algorytm sterowania AirPack4 automatycznie dostosuje wydajność wentylacji na podstawie pomiaru jakości powietrza do aktualnego zapotrzebowania. Użyj czujnika przepływu do pomiaru, w tym dwutlenku węgla, stężenia lotnych związków organicznych i wilgotności względnej. Dodatkowo AirPack4 posiada do wyboru 3 programy automatyczne, które sterują wentylacją w zależności od jakości powietrza, zapewniając tym samym oszczędność energii i optymalną jakość powietrza.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl